Background Image
Navlun istemenin en kolay yolu
İthalat ve İhracat yükleriniz için Online Navlun talep edebilirsiniz • Denizyolu (Komple) 

  Limanları listeden seçmek için tıklayın.
  .
  .

 • Denizyolu (Parsiyel) 

  Limanları listeden seçmek için tıklayın.
  .
  .

 • Havayolu 

  Havalimanı/şehir'i listeden seçmek için tıklayın.
  .
  .

 • Karayolu 

  .
  .
  .

HAKKIMIZDA


1997'DEN BERI..

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

150+ DESTINASYON..

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.


HIZMETLERIMIZ


DENIZYOLU

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

HAVAYOLU

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

KARAYOLU

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident.

DEPOLAMA

Strive for the perfect balance
between form and function.

Communicate with clarity, be complex
but never complicated.

Constructive collegiality is key
to the stimulation of ideas.

Question standard norms before
choosing to obey them.

Embrace the difficult decision
that drive creativity forward.

Trust in collaboration
the hallmark of our work.

INCOTERMS

 • EXW
  EXW - Ex Works
  İş Yerinde Teslim (EXW), satıcının malları alıcıya (fabrika veya depo gibi) sunması durumunda malları alıcıya teslim ettiği ve söz konusu teslim yerinin satıcının malı olabileceği veya olmayabileceği anlamına gelir. Teslimatın gerçekleşmesi için, satıcının herhangi bir sevkiyat aracına mal yüklemesi veya bu tip gümrüklemenin geçerli olduğu durumlarda malları ihracat için gümrüklemesi gerekmez.

 • FCA
  FCA - Free Carrier
  Taşıyıcıya Masrafsız Teslim (FCA), satıcının malları iki şekilden biriyle alıcıya teslim ettiği anlamına gelir: İlk seçenekte, belirtilen yer satıcının mülkü olduğunda, mallar alıcı tarafından organize edilen taşıma araçlarına yüklendiğinde teslim edilir. İkinci seçenekte; belirtilen yer başka bir adres olduğunda, mallar satıcı tarafından organize edilen taşıma araçlarına yüklendikten sonra belirtilen başka adrese ulaştıklarında ve söz konusu satıcının taşıma araçlarından ve taşıyıcının veya alıcı tarafından atanan başka bir kişinin teslim edilmeye hazır olduğu zaman teslim edilir. İki seçenekten hangisi teslimat yeri olarak seçilirse seçilsin; bu yer, riskin ve maliyetlerin alıcıya nerede ve ne zaman devrolduğunu belirler.

 • FAS
  Gemi Doğrultusunda Masrafsız Teslim (FAS), mallar, alıcı tarafından belirtilen sevkiyat limanında tayin edilen mallar geminin yanına yerleştirildiğinde (örneğin bir rıhtımda veya bir mavnada) veya satıcı malları tedarik ettiğinde satıcının malları teslim ettiği anlamına gelir. Mallar geminin yanındayken malların kaybolması veya hasar görmesi riski ve alıcı o andan itibaren tüm masrafları üstlenir.

 • FOB
  Gemiye Masrafsız Teslim (FOB), satıcının, alıcı tarafından belirtilen sevkiyat limanında belirtilen gemideki malları alıcıya teslim ettiği veya halihazırda teslim edilen malları tedarik ettiği anlamına gelir. Mallar gemiye yüklendiğinde; kaybolma veya hasar görme riskleri o andan itibaren tüm masrafları alıcı tarafından üstlenilir.

 • CFR
  Masraflar ve Navlun Dahil Teslim (CFR), satıcının malları gemideki alıcıya teslim ettiği veya halihazırda teslim edilen malları tedarik ettiği anlamına gelir. Mallar gemide iken malların kaybolması veya hasar görmesi riski; satıcının malların varış noktasına belirtilen miktar veya tamamının gerçekten sağlam bir şekilde ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın malları teslim etme yükümlülüğünü yerine getirdiği için; alıcıya devrolur. CFR'de, satıcının alıcıya sigorta teminatı satın alma yükümlülüğü yoktur: alıcıya kendisi için bir miktar teminat alması tavsiye edilir.

 • CIF
  Masraflar, Sigorta ve Navlun Dahil Teslim (CIF), satıcının malları gemideki alıcıya teslim ettiği veya halihazırda teslim edilen malları tedarik ettiği anlamına gelir. Mallar gemide iken malların kaybolması veya hasar görmesi riski; satıcının malların varış noktasına belirtilen miktar veya tamamının gerçekten sağlam bir şekilde ulaşıp ulaşmadığına bakılmaksızın malları teslim etme yükümlülüğünü yerine getirdiği için; alıcıya devrolur.

 • CPT
  Taşıma Ücreti Ödenmiş Olarak Teslim (CPT), satıcının malları alıcıya teslim ettiği- riski de devretmesi- taşıyıcıya teslim ederek veya bu şekilde teslim edilen malları tedarik ederek alıcıya teslim etmesi ve anlamına gelir. Satıcı, taşıyıcının, kullanılan taşıma araçlarına uygun şekilde ve yerde mallara fiziksel olarak sahip olmasını sağlayarak bunu yapabilir. Mallar bu şekilde alıcıya teslim edildikten sonra, satıcı malların varış yerine sağlam bir şekilde, belirtilen miktarda veya gerçekten ulaşacağını garanti etmez. Bunun nedeni, mallar alıcıya teslim edildiğinde satıcıdan alıcıya riskin taşıyıcıya devredilmesidir; bununla birlikte satıcı, malların teslimattan kararlaştırılan varış yerine taşınması için sözleşme yapmalıdır.

 • CIP
  Taşıma Ücreti ve Sigorta Ödenmiş Teslim (CIP), satıcının malları satıcıya teslim ettiği, taşıyıcıya teslim ederek veya bu şekilde teslim edilen, malları tedarik ederek alıcıya teslim ettiği ve riski aktardığı anlamına gelir.Satıcı, taşıyıcının kullanılan taşıma araçlarına uygun şekilde ve yerde mallara fiziksel olarak sahip olmasını sağlayarak bunu yapabilir. Mallar bu şekilde alıcıya teslim edildikten sonra, satıcı malların varış yerine sağlam bir şekilde, belirtilen miktarda veya gerçekten ulaşacağını garanti etmez. Bunun nedeni, mallar alıcıya teslim edildiğinde satıcıdan alıcıya risk transferlerinin taşıyıcıya teslim edilmesidir; bununla birlikte satıcı, malların teslimattan kararlaştırılan varış yerine taşınması için sözleşme yapmalıdır.

 • DAP
  Belirtilen Yerde Teslim (DAP), satıcının malları belirtilen varış noktasında veya varış noktasında boşaltma için hazır taşıma aracına alıcıya bırakıldığında malları alıcıya teslim ettiği ve riski transfer ettiği anlamına gelir. böyle bir nokta üzerinde mutabık kalınmışsa, o yerdeki kararlaştırılan nokta. Satıcı, malların belirtilen varış yerine veya o yerdeki kararlaştırılan noktaya getirilmesiyle ilgili tüm riskleri üstlenir. Bu Incoterms kuralında, varış yerine teslimat ve varış aynıdır.
 • DPU
  Belirtilen Yerde Eşya Boşaltılmış Teslim (DPU), gelen nakliye araçlarından kaldırılan mallar, belirtilen varış yerine veya böyle bir nokta üzerinde mutabık kalınmışsa, o yerdeki mutabık kalınan noktada. Satıcı, malların belirtilen varış yerine getirilmesi ve boşaltılması ile ilgili tüm riskleri üstlenir. Bu Incoterms kuralında, varış yerine teslimat ve varış aynıdır. DPU, satıcının hedefte malları boşaltmasını gerektiren tek Incoterms kuralıdır. Bu nedenle satıcı, belirtilen yerde boşaltma düzenleme konumunda olduğundan emin olmalıdır. Taraflar satıcının boşaltma riskini ve maliyetini üstlenmemesi isterse, DPU kuralından kaçınılmalı ve bunun yerine DAP kullanılmalıdır.

 • DDP
  Gümrük Resmi Ödenmiş Olarak Teslim (DDP), mallar alıcının hizmetine verildiğinde, ithalat için gümrüklendiğinde, gelen nakliye aracında, boşaltma için hazır olduğunda, belirtilen varış yerinde veya satıcının malları alıcıya teslim ettiği anlamına gelir. Böyle bir nokta üzerinde mutabık kalınmışsa, o yerde kararlaştırılan noktada. Satıcı, malların belirtilen varış yerine veya o yerdeki kararlaştırılan noktaya getirilmesiyle ilgili tüm riskleri üstlenir. Bu Incoterms kuralında, varış yerine teslimat ve varış aynıdır.İletişim


 •   
  FİRMA ADINIZ A.Ş.
  Firma Adresiniz no:00
  Istanbul - Turkey


    
  Whatsapp : +90(532)000000
  E-mail :
  destek@navluniste.com